Inteligentny dom

Inteligentny dom jest to budynek o wysokim zaawansowaniu technicznym, posiadający system czujników i dodatkowych elementów zintegrowanych w jeden system zarządzania, który umożliwia kontrolę i sterowanie funkcjami domu.

System zbiera wszystkie informacje o stanie poszczególnych zmiennych z domu za pośrednictwem czujników i na tej podstawie decyduje o tym co powinno zostać wykonane. Systemy sterowania roletami, oświetleniem, bramą, ogrzewaniem itd. współpracują ze sobą i wymieniają się informacjami w komputerze centralnym. 

Dzięki centralnemu zarządzaniu minimalizuje się zużycie energii a przy tym obniża koszty eksploatacji domu. Im lepiej skonfigurowany system domu tym większe są oszczędności.

Zastosowanie systemu zarządzania budynkiem zapewnia komfort użytkowania. Wszystkimi funkcjami można sterować zdalnie, za pomocą urządzeniom mającym dostęp do internetu, jak telefon, tablet czy komputer i można mieć nad wszystkim kontrolę nawet z drugiego końca świata. W razie wyjazdu Twój inteligentny dom zasymiluje Twoją obecność a w razie braku deszczu ogród sam się podleje.

Prócz korzyści finansowych ze zoptymalizowanego systemu ogrzewania można zaoszczędzić na świetle. Po wyjściu wszystkich ludzi z biura, domu czy mieszkania system automatycznie wyłącza wszystkie zapalone światła, przestawi się w tryb eco. Z naszą firmą nowoczesne rozwiązania są na wyciągnięcie ręki. Możemy w prosty sposób zwiększyć komfort i bezpieczeństwo wszystkich domowników, a także sprawić, że Twój dom stanie się miejscem, w którym poczujesz się wyjątkowo.

Nasze rozwiązania oparte są na modułowych rozwiązaniach firm produkujących sprzęt do automatyki domowej. W istniejących budynkach stosujemy przeważnie systemy bezprzewodowe, co pozwala na praktycznie bezinwazyjny montaż elementów układu sterowania. W nowo powstających budynkach proponujemy systemy okablowane.

Dla bardzo wymagających klientów i nietypowych realizacji oferujemy systemy na bazie profesjonalnych sterowników PLC (programmable logical controller, programowalny sterownik logiczny), których niezawodność została potwierdzona w wielu zastosowaniach przemysłowych

Dla każdego klienta stworzymy dedykowaną wizualizację systemu, aby w prosty sposób mógł wykorzystywać możliwości wdrożonego systemu przy pomocy komputera, ale przede wszystkim urządzeń przenośnych. Interfejs graficzny jest dostosowywany do potrzeb klienta i działa na wielu platformach za pośrednictwem Internetu.

W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt. Realizujemy indywidualne pomysły naszych klientów i chętnie sporządzimy ofertę specjalnie dla Ciebie.