Inteligenta mieszkanie

Nawet małe mieszkanie można zautomatyzować, tak by mieszkało się w nim wygodniej i bezpieczniej.

W każdym mieszkaniu można zintegrować niemal wszystkie systemy w jeden duży system zarządzania mieszkania. Oświetlenie, rolety, żaluzje, klimatyzacja, wentylacja a nawet ogrzewanie, alarm i wiele innych elementów można ze sobą połączyć. Dzięki zamontowaniu szeregu czujników w mieszkaniu możliwa jest ciągła kontrola stanu mieszkania a przy użyciu elementów wykonawczych można zmieniać poszczególne parametry. 

Zarówno w nowych mieszkaniach jak i w starszych możliwy jest montaż systemu inteligentnego mieszkania. Jeśli planujesz generalny remont warto zastanowić się nad zamontowaniem inteligentnej instalacji do sterowania mieszkaniem, wtedy najlepszym rozwiązaniem jest system kablowy. Ale nawet jeśli masz już tradycyjną instalację elektryczną i chciałbyś dążyć z duchem technologii możliwe jest zastosowanie systemu bezprzewodowego.

Możliwość sterowania i kontrolowania mieszkania zdalnie jest bardzo wygodna. Nie ruszając się z miejsca można za pomocą jednego przycisku zmienić nastrój w mieszkaniu. Jedno spojrzenie na telefon wystarczy by dowiedzieć się co dzieje się w mieszkaniu, jaka jest temperatura, gdzie zapalone jest światło, gdzie otwarte jest okno. Zamiast dźwięku budzika może budzić Cię światło wpadające przez okno odsłonięte przez roletę o godzinie o której chcesz wstać. 

Można zintegrować bądź nawet stworzyć system alarmowy na systemie inteligentnego mieszkania co znacznie zwiększy poczucie bezpieczeństwa mieszkańców. Sygnał świetlny czy dźwiękowy zaalarmuje o zaistniałym niebezpieczeństwie. W razie sytuacji zalania system zamknie zawory wody do momentu w którym nie potwierdzisz, że wszystko jest w porządku. Obraz z kamer możesz obserwować z tej samej aplikacji z której sterujesz całym mieszkaniem.

Dzięki aplikacji na telefon można mieć ciągły podgląd zużycia energii elektrycznej czy wody. System inteligentnego mieszkania można tak zoptymalizować by Twoje rachunki były niższe a radość mieszkania była jeszcze większa.