GRENTON

 

Grenton jest polską firmą produkującą urządzenia umożliwiające sterowanie funkcjami domu. Oferują rozwiązania przewodowe jak również bezprzewodowe. Do komunikacji bezprzewodowej wykorzystany jest standard Z-Wave.

 

Wykorzystanie modułów Z-wave pozwala na automatyzację już istniejącej tradycyjnej instalacji elektrycznej, czyli tam gdzie obwodami świetlnymi steruję się bezpośrednio z włączników.

Dzięki dokładaniu kolejnych modułów system można szybko rozbudowywać i dostosowywać do wymagań klienta. System Grenton ma w swej ofercie takie moduły jak:

CLU Z-Wave – moduł sterujący z dwoma portami Ethernet i modułem Z-Wave
RELAY x4 DIN, RELAY x2 DIN – moduły przekaźnikowe o 4 i 2 wyjściach
ROLLER SHUTTER DIN – sterownik rolet
DIGITAL IN DIN – moduł wejściowy
DIMMER DIN – ściemniacz
LED RGB DIN – moduł LED RGB
GSM – moduł umożliwiający dwukierunkową łączność poprzez sieć komórkową
ANALOG IN/OUT 0-10V – moduł wejść i wyjść analogowych wraz wejściem 1-Wire

Moduły do instalacji podtynkowej poprzez szynę Tf-bus:

DIMMER Tf-bus
RELAY x2 Tf-bus
ROLLER SHUTTER Tf-bus
DGITAL IN Tf-bus
LED RGB Tf-bus

Moduły bezprzewodowe wykorzystujące standard Z-Wave:

RELAY x2  Z-Wave
DIMMER Z-Wave
DIGITAL IN Z-Wave
ROLLER SHUTTER Z-Wave

Panele dotykowe:

TOUCHPANEL x4 Tf-bus
TOUCHPANEL x8 Tf-bus

 

 Sterowanie systemem możliwe jest z poziomu przycisków fizycznych, czyli włączników monostabilnych. Firma oferuje również własne rozwiązanie, czyli panele dotykowe w wersji 4 i 8-polowej, które mogą zastąpić tradycyjne włączniki światła. W każdym panelu wbudowany jest czujnik temperatury. Dostępne są różne kolory szkła.

 

 

Konfiguracja systemu odbywa się poprzez program Object Manager. Aplikacja umożliwia stworzenie skryptu w edytorze korzystającym z silnika LUA. Algorytmy można tworzyć za pomocą bloczków jak również przełączyć się do trybu tekstowego. Dzięki samodzielnie napisanym skryptom możliwe jest zbudowanie interesujących nas scen.

 

 

Systemem można sterować z poziomu aplikacji mobilnej, którą tworzy się w Visual Builder będącym częścią Object Manager. Każdy z domowników może mieć interfejs dostosowany do własnych potrzeb.

 

 

 Firma Indeos jest certyfikowanym integratorem systemu Grenton.

Ampio Smart Home zarządzania inteligentnym domem opierającym swoje działanie na dostarczeniu komfortu użytkownikowi. Producentem systemu jest firma Automatyka Control s.c. działająca na rynku od 1997r. Cały system projektowany i produkowany jest w Polsce.

Magistrala komunikacyjna umożliwia sterowanie lokalne jak i z dowolnego miejsca, zarówno w budynku, jak i poza nim. Konstrukcja systemu daje możliwość ciągłej modyfikacji i rozbudowy, uwzględniając indywidualne, zmieniające się oczekiwania użytkowników.

 

 

Obsługa Smart Home przez dotykowe panele szklane, z naniesionymi ikonami zgodnie z pomysłem klienta, jest prosta i intuicyjna. Dzięki możliwości sterowania systemem za pomocą urządzeń mobilnych (smartfon, tablet) daje jeszcze większy komfort.Panele dotykowe wykonane z najwyższej jakości szkła lacobel, w dowolnym, wybranym przez kolorze, pozwolą nadać wszystkim pomieszczeniom unikalny charakter. Estetyczne panele zastępują kilkanaście i więcej włączników tradycyjnych, co daje nieograniczoną swobodę w planowaniu oświetlenia pomieszczeń.

 

 

 

Smart Home, zintegrowany z systemem alarmowym jest w stanie stwierdzić, czy domownicy opuścili budynek. System zareaguje nawet gdy ktoś pozostawi włączone światło, bądź otwarte rolety. Wyjeżdżając na dłużej za pośrednictwem telefonu można w każdej chwili zmienić harmonogram temperatur i wentylacji, zamykania rolet, można uzbroić alarm. Nie trzeba martwić się o to czy ogródek będzie odpowiednio nawodniony. To jakie tryby pracy przyjmuje system i ile ich jest zależne jest od potrzeb i wyobraźni klienta. Aplikacje mobilne współpracują z większością urządzeń dostępnych na rynku wiec sterowanie możliwe jest zarówno z telefonu jak i tabletu.  Konfigurację modułów tworzy się w dedykowanym programie Ampio Smart Home podczas bezpośredniego połączenia się z systemem.

 

 

Moduły wyjściowe Smart Home Ampio dają możliwość sterowania praktycznie każdym urządzeniem w budynku i jego otoczeniu, począwszy od oświetlenia, poprzez rolety, ogrzewanie do systemów audio-video. W ich ofercie można znaleźć takie moduły jak:

 

Włączniki sensorowe – włączniki dotykowe z wyświetlaczem oraz moduł rozpoznawania gestów

Regulatory temperatury

Moduły wejść – cyfrowych i analogowych, konwertery RS-232 i RS-485 na CAN

Serwer IDOM – moduł umożliwiający sterowanie ze strony www, amplituner i adapter LoRa do obsługi modułów bezprzewodowych

Moduły bezprzewodowe – bezprzewodowy moduł przekaźnikowy

Oświetlenie LED – energooszczędna żarówka LED, inteligentny sterownik żarówek LED, sterownik oświetlenia RGB napięciowy

 

Firma Indeos jest certyfikowanym integratorem systemu Ampio.

NEXWELL

 

Firma Nexwell jest polskim producentem systemów Inteligentnego Domu. Firma ma swoją siedzibę we Wrocławiu, mają tam również własny park produkcyjny, w którym tworzone są ich produkty.

 

Oferują dwa systemy automatyki Nexo i Fox.

Nexo to system zbudowany z myślą o budownictwie jednorodzinnym, zawierający podsystem alarmowy oraz podsystem automatyki, umożliwiający pełną integrację instalacji technicznych domu – m.in. oświetlenia, ogrzewania, automatyki bram, rolet i zraszaczy oraz wideodomofon i CCTV.

System Nexo jest umożliwia integracji bardzo wielu urządzeń, które na ogół są instalowane w każdym nowo powstałym domu. Koszt instalacji nie zależy od zaprogramowanej funkcjonalności, ale od zasobów, którymi ma zarządzać. Im więcej zasobów tym więcej możliwości, a funkcjonalność zależy od potrzeb i wymagań klienta.

 

System Nexo to zintegrowany system zarządzania budynkiem, w skład którego wchodzą takie podzespoły jak:

 • System alarmowy
 • Wideodomofon IP
 • System sterowania roletami
 • System sterowania oświetleniem
 • System sterowania oświetleniem LED i RGB
 • System sterowania ogrzewaniem
 • System sterowania klimatyzacją i wentylacją
 • System sterowania podlewaniem ogrodu
 • System sterowania bramami wjazdową i garażową
 • Przełączniki wielofunkcyjne, programowalne

 

Nexo to system inteligentnego domu o architekturze funkcjonalnie centralnej i sprzętowo rozproszonej. Oznacza to, iż wszelkie decyzje w systemie są podejmowane przez jednostkę centralną tzw. Centralę systemu, natomiast wykonanie decyzji przypada odpowiednim sterownikom połączonych między sobą magistralą komunikacyjną. 

Produkty Nexo można dobierać w zależności od potrzeb i wymagań użytkownika. Nexwell ma szeroką gamę wielofunkcyjnych przycisków i paneli dotykowych:

 • Panel dotykowy LCD
 • Wideodomofon IP
 • Wielofunkcyjny przycisk programowalny LCD TUKAN
 • Wielofunkcyjny przycisk programowalny TUKAN
 • Wielofunkcyjny przycisk dotykowy z pokrętłem TUKAN
 • Klawiatura strefowa

 Na stronie producenta można zaprojektować przyciski i zamówić panel do swojej instalacji.

System Fox stanowi uproszczoną wersję wcześniej opisanego Nexo. Jest przy tym tańszym rozwiązaniem z nieco mniejszą ilością funkcjonalności.

 

Dostępny jest w zestawie Fox BOX w skład którego wchodzą:

 • Fox TOUCH – Przełącznik programowalny
 • Fox OUT – moduł wyjść
 • Fox NET – moduł komunikacji z siecią LA lub Internet
 • Fox POWER – zasilacz 24V do zasilenia magistrali
 • Szyna Fox BUS – szyna mostkująca
 • Zestaw kabli – wszystkie kable potrzebne do uruchomienia zestawu Fox BOX

 

Zestaw pozwala na zarządzanie takimi elementami jak oświetlenie, rolety, ogrzewanie, nawadnianie ogrodu, sterowanie bramami oraz odpowiada za zdalny dostęp do urządzeń domowych.

Zestaw Fox BOX jest fabrycznie prekonfigurowany do podstawowego działania obsługującego 4 punkty oświetlenia i 2 rolety. Domyślną konfigurację można zmienić przy użyciu aplikacji FoxMaker

Aplikacja FoxControl umożliwia sterowanie całym domem z poziomu telefonu lub tabletu. Nie ruszając się z miejsca możesz wyłączać światła, zamykać rolety lub zmniejszać temperaturę. Sterowanie możliwe jest również po za domem, wracając z pracy możesz włączyć ogrzewanie, otworzyć rolety i bramę.

Nexwell udostępnia własną aplikację na telefon do sterowania systemem. Wygląd aplikacji generuje się automatycznie natomiast użytkownik ma wpływ na funkcje przycisków już w trakcie użytkowania.

Film promujący firmę Nexwell

 

Firma Indeos jest certyfikowanym integratorem systemu Nexwell.

DEIMIC

 

Firma DEIMIC jest spółką działającą w Polsce – DEIMIC Sp. z o.o., w Europie Zachodniej, Azji i na pozostałych kontynentach – DEIMIC Ltd. oraz w ramach – DEIMIC Middle EAST, na Bliskim Wschodzie i Zatoce Perskiej. Są m.in.: członkiem Polsko-Saudyjskiej Rady Biznesu i Izby Handlowej oraz posiada oficjalne przedstawicielstwa w Dubaju, Abu Dhabi i Katarze. 

System DEIMIC ONE jest dedykowany zarówno dla klientów indywidualnych: domy, wille, mieszkania, apartamenty, penthouse, jak i dla deweloperów oraz inwestorów: apartamentowce, obiekty komercyjne, obiekty użyteczności publicznej: hotele, sklepy, hale sportowe, gastronomia, szpitale, sanatoria czy SPA. Wykorzystując innowacyjną technologię i możliwości systemu DEIMIC ONE, można zaprogramować, sterować elementami wyposażenia, automatyką i zarządzać wszelkim instalacjami praktycznie w dowolnej przestrzeni lub obiekcie.

Firma oferuje System inteligentnego domu DEIMIC ONE. Cały system zminiaturyzowany jest do pojedynczego modułu centralnego DEIMIC ONE Master, oraz przystosowany do wszelkich rozszerzeń – DEIMIC ONE Expander, pozwala na budowanie każdego typu systemu. DEIMIC ONE jest bezpiecznym systemem kablowym, nie wspiera rozwiązań bezprzewodowych, dzięki czemu umożliwia działanie systemu od razu po podłączeniu do niego urządzeń, bez konieczności wyszukiwania czy identyfikowania współpracujących elementów.

System został stworzony tak, aby każdy bez wyjątku potrafił nim sterować. Umożliwia na przykład taką konfigurację, aby całość funkcji przypisać do standardowych włączników bez konieczności używania aplikacji sterującej. Wszelkie zmiany ustawień dokonuje się w przeciągu kilku sekund i bez przełączania jakichkolwiek kabli i elementów w rozdzielni.

 

Każdy użytkownik Systemu Inteligentnego Domu DEIMIC, ma dostęp do materiałów pomocniczych w formie filmów i samouczków. Wystarczy się z nimi zapoznać, aby samodzielnie dokonywać wszelkich zmian i konfigurować system pod własne potrzeby. Nie potrzeba żadnych dodatkowych, płatnych wizyt instalatorów, co oszczędza czas, pieniądze, a dodatkowo jest gwarancję, że wszystko działa tak jak życzy sobie tego użytkownik.

Aplikacja mobilna Deimica jest powszechnie dostępna dla urządzeń z Androidem i iOS. Poprzez aplikację użytkownik może sam zmieniać konfigurację systemu, może również zmienić wygląd aplikacji poczynając od kolorystyki, przez wygląd ikon po ich ułożenie. 

Deimic udostępnia także panel dotykowy z wbudowanym czujnikiem temperatury oraz wilgotności mogący zastąpić tradycyjne włączniki światła. 

 

                              

 
Firma Indeos jest certyfikowanym integratorem systemu DEIMIC.

 

To między narodowa firma technologiczna powstała w 1990 roku w Czechach. Specjalizują się w systemach alarmowych oraz systemach inteligentnego zarządzania budynkiem. Swoje produkty eksportują na cały świat. 

 

Tworzone przez nich systemy alarmowe są wysokiej jakości produktami rozwijanymi od 26 lat. Montaż wykonują jedynie przeszkoleni i certyfikowani partnerzy co jest gwarancją poprawnego działania. Podłączenie systemu do Centrum Monitorowania pozwala operatorom na kontakt z właścicielem systemu i wysłanie patrolu do miejsca w którym nastąpiło uruchomienie alarmu.

Ich flagowym produktem jest JABLOTRON 100 – prosty w obsłudze system alarmowy o nowoczesnym wyglądzie. Z systemem można się połączyć zdalnie poprzez internet korzystając z komputera, telefonu czy tabletu. 

 

 

Użytkownik ma pełną kontrolę nad swoim systemem alarmowym nawet, gdy znajduje się daleko od domu. Doskonale sprawdzi się w zarówno w mieszkaniu, domu czy firmie. 

 

Przykład zastosowania JABLOTRON w mieszkaniu:

 

Przykład zastosowania JABLOTRON w domu:

 

Przykład zastosowania JABLOTRON w firmie:

 

System prócz ochrony przed złodziejem zapewnia ochron przed innymi zagrożeniami typu pożar, wyciek gazu, zalanie. JABLOTRON 100 umożliwia w sposób inteligentny sterowanie ogrzewaniem czy otwieraniem bramy garażowej. Dzięki wykorzystaniu technologii bezprzewodowych system umożliwia szybką, bezinwazyjną instalację, można go również w łatwy sposób rozbudować.

W swej ofercie JABLOTRON ma m.in. w wersji przewodowej i bezprzewodowej czujki ruchu, kontaktrony, czujnik wykrywający wstrząs, czujnik pożarowy, czujnik zbicia szyby, czujnik dymu i temperatury, czujnik czadu, czujnik zalania, syrenę alarmowa, sygnalizator alarmowy, pilot do sterowania zdalnego, przycisk alarmowy, moduł podłączenia sterownika obcego, klawiaturę z czytnikiem RFID, brelok RFID i wiele innych elementów i modułów pozwalających w jak najdogodniejszy sposób rozbudować system do potrzeb klienta. 

System może pełnić funkcję kontroli czasu pracy oraz kontroli dostępu. JABLOTRON ma produkty umożliwiające monitoring pojazdów. Można sprawdzić ile czasu zajmuje przejazd z punktu A do punktu B, z jaką prędkością porusza się pojazd, jakie jest zużycie paliwa i na tej podstawie buduje statystyki i historię pojazdu i kierowcy. Rozwiązanie jest ciekawe nie tylko dla prywatnych kierowców ale szczególnie dla samochodów firmowych.

 

 

Do skonfigurowania systemu od podstaw służy oprogramowanie F-link będące wersją dla instalatora. Dla użytkownika jest program J-Link umożliwiający podgląd historii zdarzeń, dodawanie i kasowanie haseł i kart RFID, programowanie zdarzeń z kalendarza itd. Po za tym użytkownik otrzymuje dostęp do serwisu MyJABLOTRON dzięki któremu można zdalnie połączyć się z systemem alarmowym. Serwis jest dostępny zarówno przez stronę internetową jak i aplikację komórkową. Dzięki MyJABLOTRON można sprawdzić aktualny status alarmu, uzbroić i rozbroić alarm, załączać urządzenia automatyki domowej, podglądać historię zdarzeń, podglądać zmiany temeperatur w sposób graficzny itd. 

 

 Firma Indeos Automation jest certyfikowanym partnerem JABLOTRON dzięki Teleconnections SP. z o. o. – oficjalny importer systemu JABLOTRON.